Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Prodej bývalého rekreačního střediska v Horním Žlebu – Dalov

Nabízím ke koupi bývalé rekreační středisko v obci Dalov – Horní Žleb.

Horní Žleb je součástí Dalova a byl založen v roce 1782. V okolí najdete zatopený lom (Dalovské jezírko) a nedaleko v Dolním Žlebu je koupaliště. V okolí Dalova lze narazit na řadu přírodních i historických zajímavostí. Nemovitost je obklopena lesy a je to krásná lokalita v každém ročním období.
Většina dříve narozených si pamatuje rekreační středisko, kam jezdili na rekreace a děti do pionýrského tábora.Dalov
Pozemek má celkovou plochu 11 591 m2.

Mapka

Jde o původní budovu zájezdního hostince vybudovaného před 130 lety, který později sloužil jako ubytovací zařízení s kuchyní a jídelnou. Zadní část budovy je nově zrekonstruovaná jako wellness chata, kde je možnost ubytování se saunou, koupacím jezírkem a vířivkou. Na to navazuje pozemek se stromy, kde dříve stály dřevěné chatky, asfaltové hřiště a další zelené plochy.
Dalov

Do roku 1945 byl Dalov menší, čistě německou obcí. Po 2. světové válce bylo německé obyvatelstvo odsunuto a obec byla postupně znovu osídlena českým obyvatelstvem. V Dalově působil v meziválečném období německý učitel Otto Zenzinger, který shromáždil a vydal pověsti ze Šternberska pod názvem „Und Grossmütterchen erzählt“ (A babička vypravuje). Po roce 1950 byla v Horním Žlebu vybudována dvě rekreační střediska. Obec se stala vyhledávanou chatařskou oblastí.

Dalov

Wellness chata slouží k individuálnímu pronájmu. Je po velmi zdařilé celkové rekonstrukci v roce 2020. V domě je zařízená kuchyně s krbem, ložnice, koupelna s WC, sauna. Součástí je venkovní posezení, jezírko a venkovní vířivka vyhřívaná na TP. Celá chata je oplocená, aby poskytovala co největší soukromí.Dalov

Fotografie a rekonstrukce chaty najdete zde.

Hlavní budova je původní 130 let stará stavba. Stavba a zdi jsou ve velmi dobrém stavu.

Dalov Uvnitř vypadá velmi zachovale. Stavba je zděná, částečně podsklepená, se dvěma nadzemními podlažími a podkrovím. Střecha sedlová, krytina plechové šablony. Pitná voda ze dvou studní, odpad je sveden do centrální žumpy na vyvážení. Dispozice a informace najdete zde.

V nedávné době byly na pozemku původní dřevěné chaty, které sloužily k ubytování. Pozemek je rozlehlý a je možné ho využít znovu k tomuto účelu.
Součástí prodeje může být projekt, který zahrnuje vybudování iglú ubytování a wellness.


Nemovitost má spoustu možností k využití.

Územní plán:

územní plán Stavba je v územním plánu určena k občanskému vybavení – komerční zařízení malá a střední. Zbytek pozemku k bydlení a rekreaci.

Cena nemovitosti 10.500.000,- Kč.