Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Na prodej dům na ostrově Roatán

Ostrov Roatán, leží mezi ostrovy Útila a Guanaja a je největší z tzv. „ostrovů zálivu“ (souostroví u severního pobřeží Hondurasu – Karibské moře). Dříve byl známý jako Ruatan a Rattan. Ostrov je cca 60 km dlouhý a má 8 km v nejširším místě.
Nejlidnatějším městem je Coxen Hole, které se nachází na jihozápadě ostrova. Dalšími významnými městy jsou French Harbour, West End a Oak Ridge.

Roatan

Roatán je celoročně zeleným ostrovem s bujnou vegetací. Díky ideálnímu podnebí a pravidelným srážkám je i v období sucha stále rozkvetlou zahradou. V období dešťů, které začíná zpravidla v listopadu a končí v polovině ledna, se počasí střídá velmi rychle. Po velmi vydatném dešti většinou vychází slunce a je okamžitě krásně. Ideální dobou k pobytu je únor až červen, kdy je téměř stále hezky. Teploty se v tomto období pohybují mezi 27 až 29 °C. V letních měsících vystupují teploty nad 30 °C a srážek je minimálně.

Roatan

Odlétat lze z Prahy, Vídně nebo Mnichova obvykle v pátek. Cesta je vždy s nejméně jedním přestupem na území spojených států, kde musíte přespat. Nejčastěji jsou to Atlanta, Houston nebo Miami, v závislosti na letecké společnosti, která vás přepravuje. Let z USA na Roatán je totiž obvykle vypravován v sobotu z domovského letiště příslušné letecké společnosti. Často se stává, že jeden přestup musíte absolvovat i při letu do Spojených států na území Evropy na některém z větších letišť (Paříž, Amsterodam, Madrid, Londýn…). Vlastní cesta trvá dva dny. První den – obvykle pátek – se přepravíte do USA. Let přes oceán trvá cca 10 hodin. Z letiště se přepravíte na hotel. Druhý den letíte dál. Samotný let trvá z Atlanty asi 3 hodiny. Z Houstonu a z Miami jsoRoatanu lety přiměřeně kratší. 

Na Roatánu jsou naprosto normální lékárny, lékaři, státní i soukromá nemocnice, zubař, pohotovost, porodnice, pediatrie i dekompresní komora pro potápěče. Zdravotní péče je na Roatánu samozřejmě na nižší úrovni než v České republice, nicméně ošetření v případě úrazů, náhlých nevolností či jiných nečekaných zdravotních komplikací se vám zde dostane. V lékárnách, které jsou v každém větším městě, koupíte vlastně cokoliv. Od kojenecké stravy až po léky, které jsou doma v ČR pouze na lékařský předpis.Roatan

Kolem celého Roatánu se nachází korálový útes, který je největší a nejkrásnější korálový útes v Karibském moři a zároveň druhý největší na celém světě (po australském Velkém barierovém útesu). Právě díky tomuto přírodnímu úkazu se Roatán stal prémiovou destinací pro potápění.

Pronájem auta: 45 USD/den
Benzín: 26 Kč/litr
Pivo v obchodě: 18 Kč
Pivo v restauraci: 50 Kč
Jídlo v bufetu: 70 Kč
Běžné jídlo v restauraci: 200 Kč
Luxusní jídlo v restauraci: 400 Kč
3G Internet na týden: 150 Kč

Na ostrově se domluvíte česky, anglicky, španělsky.

Hlavní město: Coxen Hole
Významná města ostrova: French Harbour, West End, Oak Ridge, Jonesville
Měna: honduraské lempiry (LPS) a americké dolary (USD)
Úřední jazyk: španělština, běžně se na ostrově hovoří i anglicky (ostrov patřil od 18. století cca do roku 1980 pod správu Velké Británie)

Na ostrově leží Česká vesnice. Česká vesnice je soukromé území v majetku českých a slovenských občanů. Je tvořena souborem rekreačních bungalovů, obytných domů, společným molem, vrátnicí a cestami. 

Pokud vás bydlení na ostrově Roatánu zajímá, mám pro vás nabídku prodeje domu s pozemkem – Villa Roatan.

Na prodej dům na Roatanu

Villa Roatan je nově postavená rodinná vilka z r. 2017 v klidné části u severního pobřeží tropického ostrova Roatan, který je celoročně nádherně zelený. Villa je situovaná v blízkosti krásné pláže Havana Beach. Je vzdálena 35 minut jízdy autem od hlavního města Coxen Hole, kde se nachází mezinárodni letiště.
Villa nabízí 2 pokoje s velkou kuchyní a obývacím pokojem. Každý pokoj je vybaven ventilátory a klimatizaci. Z ložnice a obývacího pokoje je vstup na krásnou prostornou terasu s výhledem na moře. Je kompletně zařízena nábytkem, spotřebiči, kuchyňskými potřebami, stačí se jen nastěhovat. Vybavení je na fotografiích.Na prodej dům na Roatánu
Odpady svedeny do jímky, elektřina 110V a 230V, voda – přefiltrovaná dešťová z nádrže u domu – v budoucnu by mělo dojít k napojení na veřejný vodovod. Plyn řešen plynovými bombami, zvlášť na vaření a na ohřev vody, který je plynovým bojlerem.
Nemovitost se nachází ve svahu a pod objektem je ještě možné vybudovat apartmány. Dům je izolovaný.
Z Villi Roatan je nádherný výhled na korálové útesy. Pět minut pěšky na soukromou pláž Havana Beach, kde se můžete sportovně vyžít a také zajezdit na koních. Na pláži je restaurace, kde připravují speciality z Perutýnů. V okolí je nádherná příroda.

Roatan

  • Plocha celé parcely je 900 m2
  • Užitná plocha 100 m2
  • Zastavěná plocha 130 m2
  • Terasa má 30 m2
Jak se dostat do ubytování Villa Roatan z Letiště Juan Manuel Gálvez:
  • Soukromá kyvadlová doprava 35 minut

 

CENA domu s pozemkem je  210.000,-  USD

 

 

 

 

Související obrázky: