Na prodej komerční objekt Dobrochov

Zažloutlé stránky kronik a archívů vyprávějí o historii obcí okresu Prostějov. Ne každá obec má tak dlouhou historii jako obec Dobrochov. Vždyť nejstarší záznam o Dobrochovu pochází z roku 1131.

Dobrochov je obec s 320 obyvateli a leží jižním směrem od města Prostějov. Kolem západního okraje obce prochází rychlostní komunikace (dálnice) z Prostějova (Ostravy) do Brna. Východním směrem od obce se zvedá kopec Předina ( 312 m.n.m.), jehož vrchol je uváděn jako střed Moravy. Na vrcholku tohoto kopce je postavena volně přístupná rozhledna. Západní částí obce prochází značená lokální cyklostezka.

Prodej Dobrochov

V roce 1989 byla na rozloze 19962 m2 postavena vojenská základna. Areál lemuje betonový plot.

Hlavní stavba má zastavěnou plochu 1220 m2 a je dvouúrovňová, vzhledem k mírně svažitému terénu.

Budova je nyní využívána firmou pro výrobu nábytku. Hlavní vstup do budovy je z hlavní cesty přímo do reprezentativní části haly s kancelářemi.  V patře je hlavní kancelář průchozí do vedlejší kanceláře, sklad, WC a vstup do dolní části. Na hlavní kancelář navazuje dílna s možností přístupu přímo z venku. U této dílny jsou šatny a sociální zázemí pro zaměstnance včetně kuchyňky. V patře je také vzorkovna, to jsou dvě průchozí kanceláře. Ve spodní části jsou dílny, sklady, kompresorovna, rampa pro příjem zboží, rozvodna, kotelna – kotel na tuhá paliva s výměníkem, ohřev vody elektrickým bojlerem.

Prodej Dobrochov

Stavba je částečně rekonstruována. Částečně nová plastová okna, nové podlahy, sociální zařízení, rozvody, topení, vzduchotechnika.

Celková plocha objektu je mírně v kopcovitém terénu. Nad hlavní budovou jsou další stavby, jako sklad, garáže a další budova, kde byla možná kancelář či bydlení. Všechny budovy jsou napojeny na samostatné topení a ohřev vody. V garážích je montážní jáma a nyní jsou zde dílny.

Prodej Dobrochov

Objekt má svou trafo stanici a čističku odpadních vod. Elektřina 400V, plyn u hranice pozemku.

Podívejte se na celkový půdorys hlavní budovy.

V územním plánu jsou tyto možnosti využití:

Plocha občanské vybavenosti – umístění staveb a zařízení, které slouží občanskému vybavení. Jedná se o zařízení správy, maloobchodu, stravování, školství, kultury, zdravotnictví. S ohledem na svou funkci, nebo svým stavebním charakterem neumožňují integraci s bydlením.

Přípustné jsou:

-služební a pohotovostní byty

Podmíněně přípustné jsou

– služby nevýrobního charakteru

Objekt je velmi atraktivní svou polohou blízko dálničního tahu a i kopcovitý ráz s převahou zeleně a s výhledem do okolí je působivý.

Prodej Dobrochov

V zadní části objektu je brána a od ní vede cesta k silnici.

Dobrochov

 

 

 

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Co pro vás mohu udělat, Jak si vybrat realitního makléře, Kupujícím, Na prodej, Nemovitosti v nabídce, Reference se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.