Prodej domu s velkým pozemkem v Jezernici

PRODÁNO!

Většina z nás, kdo jezdí autem nebo vlakem směr Hranice, koukáme a obdivujeme železniční viadukt u obce Jezernice. Viadukt, tvořící součást bývalé Severní dráhy císaře Ferdinanda, jejíž první úsek byl dán do provozu roku 1837.  A právě pod tímto viaduktem projedete, když se chcete dostat do obce. Viadukty Jezernice

Obec Jezernice leží v Olomouckém kraji, v okrese Přerov, 4 kilometry severovýchodně od Lipníka nad Bečvou, v Moravské bráně, která je na severu lemována Oderskými vrchy a na jihu Hostýnskými vrchy. Obec je vesnicí ulicového typu. Rozkládá se na obou březích Jezernického potoka, pravobřežního přítoku řeky Bečvy.

JEzernice

Téměř ve středu obce stojí řadový dům s velkým průjezdem a udržovanou předzahrádkou, který vám nabízím ke koupi. Stáří domu se odhaduje na 150 let. Vyrostlo v něm již na 5 generací. Pokud hledáte klidné bydlení v pěkné, udržované a opečovávané obci s velkým pozemkem, stodolou, studnou, jako na zámku, je tato nemovitost právě pro vás.Vodník Jezernice

Jezernice

 

 

 

 

 

 

 

 

Dům má dvě bytové jednotky, jedna z nich je po rekonstrukci o velikosti 4+1 a druhý byt původní 2+1.  Tak pojďte dál  😉 

Každá bytová jednotka má vstup zvlášť. Do starší části můžete jít přes předzahrádku vstupními dveřmi a novými dubovými vraty do části nové. Vraty projedete i autem a zaparkovat můžete v garáži. Byt 4+1 má vstup z boku domu hned za vraty. Ze vstupní chodby  se dostanete do místnosti, která nyní slouží jako posilovna a prochází se přes ni do garáže. Další vstup je do technické místnosti, kde je kombinovaný plynový kotel, WC a další vstup do sklepa, kde se nachází kotel na tuhá paliva. Z chodby se také dostanete na dvorek, kterému vévodí kamenná studna, jako z nějakého hradu. Po schodišti vystoupáte do obytných místností.  V první části je podkrovní obývací pokoj s velkou terasou s výhledem na zahradu, situován na východ. Okna jsou dřevěná, podlaha plovoucí.

RD JEzernice

 RD JEzernice

Z prostorné chodby potom vedou dveře z masivu do dalších místností – koupelny, WC, kuchyně se spíží a 3 ložnic. V ložnicích jsou lakované parkety, v nejmenší pak beton a koberec. V jedné z ložnic jsou vestavěné skříně. V koupelně sprchový kout i rohová vana. Kuchyně je prostorná s jídelním koutem.

RD JEzerniceRD JEzernice

RD JEzerniceRD JEzernice

Tato část domu byla rekonstruovaná v roce 2002. Nová koupelna a WC s rozvody, nová kuchyně, částečná přístavba. V ložnicích je částečně ještě původní elektřina. Z nejmenší ložnice je vstup na půdu, která je vhodná k půdní vestavbě. V celém domě je z této doby nový rozvod topení, dá se využít a střídat topení plynovým kotlem s topením na tuhá paliva. V této části domu je ohřev vody kombinovaným plynovým kotlem.

Půjdeme se podívat do původní části domu, kde je vstup přímo z ulice a kromě topení není po rekonstrukci. Ohřev vody tady je elektrickým bojlerem, topení stejné, jako v nové části. Kotle slouží pro obě části domu. Na rozdíl od většího bytu je tento byt přízemní. Vstup dlouhou chodbou, v jedné části ložnice a vstup do technické části, která je průchozí do novější části domu. Ve druhé části kuchyně průchozí do obývacího pokoje a také malé koupelny s vanou. V kuchyni je mimo plynový sporák i sporák na tuhá paliva.

RD JEzerniceRD JEzernice

K této části domu přiléhá dvorek s kamennou studnou a hospodářské přístavky, kde je sklípek a další prostory, jako např. i prádelna.

RD JEzernice RD JEzernice

A už se dostáváme k další části nemovitosti a to udržované zahradě, kde jsou hospodářské přístavky, potůček, částečně zbořená stavba a zahrada je ukončena velkou stodolou. Na zahradě je žumpa, kde je odpad z celého domu a vyváží se. Kanalizace obecní je sice v obci, ale dům zatím není napojen.

JEzerniceJEzernice

Za stodolou je ještě jeden velký pozemek, který je možné využít také jako stavební, příjezd má z druhé strany nemovitosti.

Další informace k nemovitosti:

  • Zastavěná plocha a nádvoří je 1449 m2 (dům, dvorek, přední zahrada po stodolu)
  • Předzahrádka má 100 m2
  • Zahrada 22 m2
  • Zahrada 1459 m2 (zadní zahrada za stodolou)

Dům je ze smíšeného zdiva. Spodní a původní část je částečně z vepřovic, převažuje cihla. Novější část je původně z vepřovic a cihel, dále tvárnice. Okna jsou většinou původní, dřevěná, kastlová. V podkroví střešní okna a nová dřevěná. Nová část – dveře, schodiště, kuchyně z masivu.

Elektřina 400 V, plyn, voda obecní, kanalizace žumpa.

Jezernice je obcí s kvalitní infrastrukturou. Nachází se zde podací pošta, mateřská a základní škola (1. – 5. ročník), Dům kultury a sportu s hospůdkou otevřenou v zimním období, sportovní areál s letní hospůdkou, jedna hospoda s celoročním provozem a obchod se smíšeným zbožím. Obec je kompletně plynofikována a má jednotný vodovod. V letech 2014 – 2015 byla vybudována jednotná kanalizace a mechanicko biologická čistírna odpadních vod. 

Do vesnice můžete přijet autem nebo autobusem po silnici směrem od Lipníka nad Bečvou nebo od Hranic, nepřehlédnutelným orientačním bodem vám budou Jezernické viadukty, které jsou vstupní branou do obce.

V bytě 2+1 zatím vázne věcné břemeno dožití, proto, pokud máte o nemovitost zájem, můžeme společně probrat možnosti a cenové relace. Prohlídka je možná kdykoliv po domluvě.

 

IMG_0093

Související obrázky:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Co pro vás mohu udělat, Jak si vybrat realitního makléře, Prodávajícím se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.