Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Moje zamyšlení nad samoprodejci nemovitostí

Procházím si inzerci na bezrealitky.cz a přemýšlím, co vede prodávající k tomu, aby své nemovitosti, které chtějí prodat za více než miliony korun, nabídli zrovna takovým způsobem. S rozmazanými fotkami, kde jsou otevřené WC, odpadkové koše, nádobí v kuchyni, se stručným popisem, jako by si milionové nemovitosti, se kterými jsou spjati životními příběhy, nezasloužily více.

V nejlepším případě svou nemovitost „hodí“ na Facebook a nechají sdílet přáteli. Každý vidí do jejich rodin. Vidí, jak žijí, někdy i jak jsou nepořádní. A lidé jsou hodně zvědaví, takže se rádi podívají.

Tito majitelé nemovitostí většinou nemají potuchy o tržní ceně své nemovitosti. Podívají se na internet a tuto cenu nastaví podle nemovitostí, které se inzerují nebo i tak, kolik do nemovitosti „vrazili“ peněz. Některé nemovitosti jsou hodně nadhodnoceny, některé by zase šly prodat za více.

Nejvíce mě ale zaráží, že lidé takto nabízí i domy, nemovitosti, které mají hodnotu více, jak 5 mil. Tyto nemovitosti potřebují nejvíc péče s inzercí, jako s fotografiemi, videi….

Já se ani nedivím, jestli poslouchají reklamy v rádiu bezrealitky.cz, jako – „měli jsme balkon, ale realitka nám ho ukousla“ Možná proto mají samoprodejci představu, že realitka je nějaký veliký obr, který jim z nemovitosti ukousne kus a oni budou bez komína nebo balkonu, či střechy :mrgreen: 

Narazila jsem i na to, že majitelé píší, že respektují prvního zájemce a další, ať se nezlobí. Copak je jim jedno, že další mohou nabídnout třeba i vyšší kupní cenu?

Jsem také ten typ člověka, co si myslí, že co si neudělá sám, to nemá 😊 Ale odborné věci opravdu nechávám odborníkům. Mám tak víc času a méně podrážděných nervů z toho, že na tu věc musím stále myslet.

Kdyby si lidé uměli vybrat makléře, který jim opravdu sedí a je to opravdu Makléř s velkým M, byli by určitě na prodejích neprodělali a hlavně by ušetřili hodně času a starostí.

Obrátíme to a zamyslíme se nad lidmi, kteří chtějí nemovitost koupit. Ti se dělí na ty, kteří chtějí koupit co nejlevněji a tak se dostat přímo na majitele a zpracovat ho a ty, kteří chtějí mít jistotu. Jistotu, že budou mít vše právně ošetřeno, že jim nikdo nezamlčí žádnou vadu, že budou mít dobře uloženy peníze, než se stanou majiteli. Že budou mít zajištěno financování. A někdy mají k samoprodejcům i nedůvěru.

Ono se říká svůj k svému. Ti, co chtějí ušetřit se spojí s těmi, co chtějí koupit co nejlevněji.  Ale někdy to tak vůbec nedopadne. Čas, telefonování, nervy…. to jsou také vyhozené peníze.

Já nám všem přeji, aby nikdo z nás nemusel dělat to, na co nemá kvalifikaci nebo zkušenosti a aby kolem nás bylo více skvělých odborníků, kteří by nám ušetřili práci, čas a zdraví 🙂

 

 

Související obrázky: