Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

O mně

2001 – V realitní profesi pracuji od roku 2001. Začínala jsem jako asistentka nově vzniklé realitní kanceláře Prima reality v Olomouci, kam jsem nastoupila po mateřské dovolené s nejmladší dcerou, což je mé třetí dítě.  Vzali mě hlavně z toho důvodu, že jsem uměla tvořit webové stránky. To byla ale také jediná práce, kterou mi kdo po mateřské dovolené nabídl. Ale protože jsem odešla z bývalého zaměstnání z rodinných důvodů, neměla jsem kam jinam jít. Vytvořila jsem a spravovala webové stránky pro 3 realitní kanceláře (byla to ORKA, PATRIOT a Prima reality, které už nejsou) a dělala ostatní práce asistentky a někdy i makléře.  V té době jsem byla v kanceláři zaměstnaná. Musela jsem obvolávat samoprodejce nemovitostí, tehdy se vydával inzertní časopis Profit a tam všichni makléři volali. Na internetu ještě nikdo ze samoprodejců neinzeroval. Klienti si většinou inzerovali sami, jen málo jich vyhledalo realitní kancelář.

2003 – Od roku 2003 jsem začala pracovat v této firmě jako realitní makléřka. Absolvovala jsem několik školení makléřů, provozované Asociací realitních kanceláří nebo např. firmou Break Ball. Prodej nemovitostí a práce s klienty mě od začátku bavily a dalo by se říct, že se mi hodně dařilo. Pár let po sobě jsem byla nejlepším makléřem v kanceláři. Když se vám ale daří, tak také za to chcete zaplatit. Tehdy jsme byli zaměstnaní a z prodeje nemovitostí jsme dostávali nějakých 8% z provize. Tato situace nakonec vyústila v to, že jsme tlačili na majitele, aby nás lépe platili 🙂

2007 – Majitelé firmy nás tedy poslechli a koupili frančízu RE/MAX , kde jsem od prosince roku 2007. Je to vlastně začátek mého podnikání, protože do té doby jsem byla vždy zaměstnaná a pod frančízou jsme museli zažádat o živnostenský list.  Měli jsme, co jsme chtěli 🙂 Bohužel, mozek si to nastavil jinak a ještě v té době začala i pověstná krize. A s tím i myšlenky, jak uživím ty 3 děti, co mám doma? A protože všechno je v hlavě, dostala jsem se tam, čeho jsem se bála. Nastalo období, které mě sice udělalo zase silnější, ale v té době jsem to tak necítila. Ale zase se lépe dokážu vcítit do klientů, kteří se dostali do dluhových problémů, insolvencí, exekucí. Když se řekne, že někdo spadne na dno, tak jsou dvě možnosti. Odrazit se ode dna a nebo se utopit. Naštěstí u mě to bylo to první.  A je to také o tom, že se vám změní myšlení.

Odrazila jsem se od dna.  Nakonec se mi podařilo i to, o co usiluje každý realitní makléř. Pozitivní reference od klientů a s tím další referenční obchody.  A to hlavně proto, protože jsem začala jinak myslet. Myslet na klienty. Na to, že jim pomáhám a přemýšlím, jak jim mohu pomoci. Způsob mé práce se změnil, už to není jen nabrat nemovitost, zadat inzerci na internet a čekat, až se mi někdo ozve. Pracuji hodně jako rodinný makléř klientů, kteří mě už doporučují svým známým a rodinám.

Nejkrásnější pocit je, když za vámi klienti chodí sami a doporučují svým dalším známým a rodině. Když vám klienti volají a pamatují si vás i několik let po skončení případu. Kolikrát jsou i oni překvapeni, že si je pamatuji a že je mám dokonce uložené v mobilu. Když si s klienty vytvoříte vztah a máte jejich plnou důvěru. Z některých klientů jsou i dlouhodobí přátelé. Takže vždycky říkám, že já nabírám vztahy, ne nemovitosti.

Chtěla jsem se, samozřejmě, dále rozvíjet po pracovní stránce a nabídnout klientům ještě lepší servis a umět pomoci v různých životních situacích. Mám za sebou spoustu kurzů a školení, jsem insolvenčním specialistou, mám certifikaci ISO. 

2018 – Nastoupila jsem do kurzu pro odhadce nemovitostí, mám před sebou 4 semestry učení se a těžké zkoušky, kdy musím vyhotovit 10 znaleckých posudků na různé nemovitosti.

2019 – Nastal čas na ten krok největší.  A to založení své vlastní firmy a zakoupení frančízy RE/MAX. Nebudu psát, co tomu předcházelo, ale na MDŽ 8. 3. 2019 jsem podepsala smlouvu o frančíze a vznikla v Olomouci takto další kancelář RE/MAX Komfort, která byla oficiálně otevřená 15. 3. 2019.  Vlastně je to takový můj splněný sen, kdy mohu zúročit to, co jsem se za ty roky naučila a mohu vše předat dalším makléřům, kteří se mnou budou chtít pracovat. Teď už nedělám jen servis svým klientům, ale i makléřům, kteří půjdou  se mnou v mých šlépějích.

Pokud se někdy společně setkáme jako makléř a klient, tak věřím, že to pro obě strany bude jen příjemné setkání a já vám budu svými schopnostmi a znalostmi tou nejlepší oporou a pomocí.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.

 

Související obrázky: