Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Aukce nemovitostí, pro prodávající to nejlepší

Když jsem začínala v realitách, tak bylo pravidlem, že první zájemce, který chce rezervovat, nemovitost bere. Když jich bylo víc, byl to ten, co se ozval na prohlídku první nebo byl první na řadě na prohlídku.

Uběhla desítka let a doba pokročila. Nyní máme jiné vymoženosti. Máme jiné priority. Máme (alespoň my v RE/MAX) smlouvy s prodávajícími. Zajišťujeme jim ty nejlepší služby. Jsme tady proto, abychom jim prodali nemovitost za tu nejlepší cenu. Prodávající je naší prioritou.

Pozoruji takto trh kolem sebe a samozřejmě i práci jiných realitních společností a makléřů. Vyhledávám nemovitosti pro své klienty a tak přicházím k různým názorům a praktikám ostatních. 

Moje kamarádka hledá byt. Nyní byla na prohlídce bytu a bylo 6 zájemců o nemovitost. U RE/MAX by výběr kupujícího proběhl formou aukce. O aukci si můžete přečíst tady. Ale u této nemovitosti a kanceláře dostal nemovitost ten první. Poradila jsem kamarádce, ať nabídne vyšší cenu,  ale ani to nepomohlo.

Prodávající, ať již prodávají sami a nebo s realitní kanceláří mimo RE/MAX, se takto připravují o vyšší nabídku ceny, která může u některých nemovitostí nastat. Je  na makléři, aby vyhodnotil situaci a udělal vše potřebné pro to, aby byla nabídka atraktivní a aby poznal, kdy je výhodou jít do aukce. A to je vždy, když je více zájemců, než jeden.

A jaké máme my v RE/MAX s aukcí zkušenosti? Přece ty nejlepší. Já jsem prodala dům k celkové rekonstrukci o 100tis výše, než nabídková cena.

Od našich makléřů z celé republiky:

  • Výsledek aukce: 8 prohlídek 2 nabídky Vyvolávačka 3,840 Dosažená cena 4,168 Navýšení o 328 tis.
  • Výsledek aukce našeho týmu 6 prohlídek 3 nabídky Vyvolávačka 1,2 Dosažená cena 1,307 Navýšení o 107 tis.
  • Jsem nadšená, podařilo se mi díky aukci navýšit cenu o 500.000 (4,9mil -> 5,4mil)
  • Právě na Kladně sledujeme výsledky aukce. 22 lidí na prohlídce, devět nabídek a cena navýšena z 5,4 na 6,45 mil. Krásná práce.
  • Výsledek poslední naší aukce: Cena zvýšena o 300.000,- Kč. Všichni nadšení.

 

  • Aukce

Pořád ještě nevíte, jakého makléře si vybrat?

Peníze

 

Související obrázky: