Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak si vybrat realitního makléře II.

Když přijde to rozhodnutí……

Koupíte si ve svém prvním zaměstnání svůj první byt, jste na něj pyšní, co jste to už dokázali…….

Postavíte si dům svých snů, vychováte v něm 3 děti s tím, že určitě tady alespoň jedno zůstane. Je to vaše celoživotní dílo, váš sen, vymazlili jste si ho a máte tady spoustu vzpomínek od dětství vašich dětí po první vnoučata…..

Kupujete si nemovitosti, rekonstruujete a zabydlujete s tím, že už v nich budete napořád………

Oženíte se, vdáte se a malý být z prvního zaměstnání nestačí. Děti odrostou, odejdou do zahraničí, do jiného města, vdají se, ožení se…. A vy zůstanete sami dva ve velké vysněné nemovitosti, ve které jste chtěli být navždy a stavěli jste ji pro vaše děti…

Spousta z vás prodává své nemovitosti, své srdcové záležitosti, o kterých si mysleli, že to bude rodinné dědictví. Těžko se vám nemovitost nabízí cizím lidem, kteří ještě k tomu na prohlídkách ani neocení tu práci, co jste si s tím vším dali. Nejdřív procházíte velkým rozhodováním, ujišťujete se, jestli je opravdu nutné prodat a není jiné východisko.  Potom padne rozhodnutí a vy se s tím smíříte a už se začnete i těšit na nové místo.

Přijde čas, kdy vám chci a můžu pomoci já.

Nemovitost, kterou prodáváte, je pro vás hodně důležitá a zasluhuje si, aby byla výjimečná i pro ty ostatní. Aby i z toho malého inzerátu bylo vidět, kolik práce jste na ní udělali, jak vám přirostla k srdci a jak se vám tam dobře žilo.

Když si projdete inzertní portály a inzerce nemovitostí, hned poznáte makléře, který tuto práci dělá rád a v každé nemovitosti najde nějaké kouzlo.  Rozeznáte je lehce od těch, co plácají inzerci jako na běžícím páse a nebo jim zadává inzerát někdo jiný. Poznáte to z fotografií, z celkového popisu, prezentace.

Vaše nemovitost si přece zaslouží to nejlepší. Je plná vzpomínek, smutku, radosti, dřiny, oslav, setkání a dalších skvělých zážitků. Nechtějte, aby potom visela 5x na internetu po každé s jiným popisem, jinými fotografiemi, popřípadě i s cenou. Zasloužíte si skvělou práci makléře a k tomu patří i skvělé fotografie, zachycení toho nejlepšího, co nejlepší popis, aby lákal klienty na prohlídky a co nejlepší servis okolo prodeje a dalších náležitostí.

Z toho, jak makléř vytvoří a zadá inzerci vaší nemovitosti poznáte také, jak budou s tímto makléřem probíhat prohlídky ve vašem domě.  Jestli si od vás zjistil všechny informace, na co se vás ptal, co vše si o vás a o nemovitosti zjistil. Zkušený makléř vede prohlídku nemovitosti tak, aby vás nijak nezasahovala citově, ani neobtěžovala.

Mohla bych vám ukázat na příkladech, jak vypadají různé inzerce nemovitostí na realitních portálech, ale není mým záměrem ukazovat na to špatné. Obrázek si musíte udělat vy sami. A pokud si nejste jisti výběrem svého realitního makléře, pak trvejte na smlouvě o zprostředkování prodeje, která je uzavřená na dobu určitou a to nejlépe od 1 do 3 měsíců.  Takto si můžete makléře vyzkoušet a sami uvidíte.

Jak si vybrat realitního makléře I.

Související obrázky: