Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jsem makléř pro prodávající i pro kupující

Protože tuto práci dělám už opravdu dlouho, mám kolem sebe již spoustu lidí, které jsem poznala a ti se na mě obrací při složitých Spolupráceživotních situacích nebo když potřebují prostě jen radu.

Také mám klienty, kteří jsou rádi, když jim pomáhám najít nemovitost, posoudím její stav, cenu a také smlouvy, které by měli při koupi uzavřít. Volá mi  spousta lidí, co si mě najdou na internetu a neví, na koho se se svým dotazem obrátit. Všem vždy ráda poradím nebo pomohu.

Přesto ale nemohu svou práci dělat tak, jak si představuji.

Nemohu dělat svou práci profesionálně pro zájemce, kteří hledají nemovitost. Vždy toto probíhalo tak, že jsem nemovitost hledala mezi nabídkami realitních kanceláří a mezi nabídkami soukromých prodejců.  Klienti jsou rádi, když někam zavoláte, něco obvoláte a jen je vezmete na prohlídku, kde zase třeba zjistíte informace, které by je nenapadly. Ale poslední dobou toto nefunguje.

Spousta makléřů nechce při prodejích spolupracovat. Dokonce ani v případě, když jim  řeknete, že nechcete žádnou provizi.

Nemůžete volat prodávajícím, kteří výslovně napíší do inzerce – RK nevolat. Nemůžete v žádném případě kontaktovat majitele nemovitostí na bezrealitky.cz.

Jaké to pak musí být pro zájemce, kteří chtějí koupit a najdou si na to makléře, který za ně vše vyřídí? Makléř mu v tomto případě musí říct, ať si na některé nemovitosti zavolá sám.

Klienti na tuto službu ještě nejsou u nás zvyklí. Nejsou zvyklí na to, že by si mohli objednat i službu naopak. Ne pro prodej, ale koupi.

Možná by pomohlo, kdyby prodávající do svých inzercí svoje vyjádření psali jinak. Třeba – RK pro kupující volat můžete. A kdyby třeba web bezrealitky tuto možnost také akceptoval.

Prodávající se totiž nevědomě připravují takto o spoustu klientů, kteří by mohli jejich nemovitost koupit. A jak sami všichni víte, čím více klientů, tím vyšší možnost prodeje i výhodnější ceny.

Ikona

Související obrázky: